Zimowe aktywności z kartą Multisport i nie tylko

Zimowe aktywności z kartą Multisport i nie tylko

Zimowe aktywności z kartą Multisport i nie tylko

Za oknem szaro, mgliście i ponuro. Wstajemy rano z nadzieją zobaczyć kilka rozgrzewających promieni słońca. Jesienno-zimowa aura bardzo często zachęca jedynie do zakopania się pod kocem z ciepłym napojem, ulubionymi przekąskami, by zanurzyć się w książce lub filmie.

Czasem warto jednak choć na chwilę oderwać się od kanapy i aktywnie spędzić nawet smutny i ponury dzień. Już po około 30 minutach aktywnośic fizycznej, w organizmie wydzielają się nadprogramowo endorfiny, zaczynamy czuć zadowolenie, jesteście szczęśliwsi, a nawet odczuwamy euforię.  Więc jeśli jeszcze nie zrezygnowaliście z Multisportu, podpowiemy jak go wykorzystać dla lepszego samopoczucia.

Łyżwy to piękny zimowy sport, w którym odnaleźć może się każdy, a dodatkowo będzie to wspaniała aktywność fizyczna dla najmłodszych. W większych miastach bardzo często można spotkać się z tym, że na lodowisko można wejść na darmo w ramach realizacji budżetów obywatelskich czy różnego rodzaju dofinansowań. Żal nie skorzystać! Dla dzieci możliwe jest wypożyczenie specjalnego lodowego chodzika, aby nauka była przyjemna, a utrzymanie równowagi na początku nie sprawiało kłopotów.

Wiele lodowisk umiejscowionych jest zaraz obok basenów i pływalni. Dobrym pomysłem po aktywności na świeżym powietrzu jest przeniesienie się do jacuzzi czy basenu z wodą termalną, które rozgrzeją, a masaże wodne pozwolą rozluźnić mięśnie. Relaks w czystej postaci!

Fitness, tego określenia użyć można dla wielu rodzajów aktywności fizycznej. Jeżeli zależy Ci na uruchomieniu ducha sportowego, możesz wybrać różne zajęcia z szerokiej gamy możliwości! Możesz wybrać klasyczny trening na siłowni, lub przetestować swoje możliwości podczas ciekawych zajęć z oferty fitness. Możesz spróbować zajęć z Indor cyclingu (w wolnym tłumaczeniu zajęcia cardio na rowerach z obciążeniem), TBC (Total Body Conditioning),który poruszy każdy mięsień, nawet jeżeli nie wiedziałeś, ze taki mięsień masz. A może rytmiczna Zumba lub wymagający Crossfit?

Joga. Wspaniałą metodą na zadbanie zarówno o dobrostan fizyczny, jak i wewnętrzny relaks jest joga. Regularnie wykonywane ćwiczenia nie tylko pomogą zredukować napięcia emocjonalne, ale również zmniejsza odczuwanie bólu wywołanego przewlekłymi chorobami, czy pomaga walczyć z bezsennością. Nie tylko uspokaja i wycisza ale jednocześnie dodaje energii! Zajęcia jogi można praktykować zarówno w szkołach jogi, jak i klubach sportowych.

Basen. Wspaniała alternatywa dla osób mających problemy ze stawami czy kręgosłupem. W trakcie pływania poprawisz krążenie krwi, ogólną kondycję organizmu i zwiększysz wydolność płuc. Pływalnie oferują również Aqua aerobik, aktywność w wodzie pozwala spalić więcej kcal niż taka sama aktywność np. na sali ćwiczeń, dodatkowo nie obciążając stawów i kręgosłupa. Aqua aerobik jest tym bardziej polecany dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy lub ujędrnić ciało.

Taniec. Jeśli z podziwem patrzysz na tancerki i tancerzy bachaty, rumby, salsy lub twerku, to czas rozgrzać parkiet i kartę Multisport! W wielu klubach tanecznych jest szeroka oferta dla początkujących. Na wiele z tych zajęć nie musisz mieć partnera/partnerki, szczególnie w tych początkowych etapach nauki.

Sauna. Mając już karnet na basen, warto w dni nietreningowe skorzystać z dobrodziejstw sauny. O zaletach sauny można wiele powiedzieć, ale należy skupić się przede wszystkim na redukcji stresu i zmęczenia, poprawie odporności organizmu, szybszej regeneracji po treningu, a także zmniejszenia dolegliwości bólowych stawów czy poprawy kondycji naszej skóry.

Sporty walki. A może chciałbyś spróbować swoich sił w boksie, judo lub karate? Większość klubów honoruje członkostwo Multisport i możesz wypróbować, która dziedzina sportu przypadnie Ci najbardziej do gustu. Zajęcia odbywają się grupowo, co też może pomóc budować motywację, jeżeli otoczysz się ludźmi podzielającymi Twoje pasje.

Niezależnie od tego, co wybierzesz nie zapomnij o tym, by zaopatrzyć się w odpowiednią polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków. Nawet najmniejszy ruch może poprawić Twój nastrój i zmniejszyć napięcie emocjonalne, ale może się tez zdarzyć, że doznasz kontuzji. Dzięki dobrej ochronie ubezpieczeniowej otrzymasz pieniądze, które mogą zapewnić:

  • szybszy dostęp do lekarzy i badań
  • rehabilitację
  • sprzęt medyczny lub ortopedyczny
  • dodatkowe pieniądze na czas niższej aktywności zawodowej w związku z rekonwalescencją

Jeśli już wiesz, że masz aktywną kartę Multisport, zanim wybierzesz się na siłownię, przejrzyj zakres swojego ubezpieczenia, a jeśli w Twojej polisie na życie nie ma umowy dodatkowej od następstw nieszczęśliwych wypadków, Twój agent doradzi Ci jaki wariant wybrać, by móc bezstresowo cieszyć się nową pasją.