Siedem pomysłów, jak nie zostać odludkiem z powodu izolacji

Siedem pomysłów, jak nie zostać odludkiem z powodu izolacji

Siedem pomysłów, jak nie zostać odludkiem z powodu izolacji

Ludzie potrzebują spotkań i rozmów z innymi (nawet jeśli są introwertykami). Każdy ma potrzebę kontaktu ze znajomymi i rodziną, a w czasie dobrowolnej kwarantanny, gdy obowiązują nas zasady dystansu społecznego, pragniemy tego nawet bardziej, niż przedtem. Na szczęście sprawa nie jest przegrana: przy pomocy technologii i odrobiny kreatywności wiele da się zrobić.

Warto wypróbować choćby jeden z zaproponowanych przez nas sposobów na zachowanie kontaktu z rodziną oraz bliższymi i dalszymi przyjaciółmi, z którymi w obecnej sytuacji nie możesz się spotkać twarzą w twarz.

1. Zadzwoń.

Nie musisz umawiać się na konkretną godzinę, żeby zachować kontakt z drugim człowiekiem. Wiadomości elektroniczne nieraz giną w natłoku pilnych spraw, a sms łatwo zignorować. Tymczasem krótka rozmowa przez telefon przybliża nas do rozmówcy i sprawia, że nie musisz się martwić, czy druga osoba dobrze zrozumie ton twojego emaila.

2. Zainicjuj rozmowę, jakbyście byli w biurze.

Być może nie możecie się na chwilę spotkać w biurowej kuchni, stołówce ani przy biurku koleżanki czy kolegi, ale to jeszcze nie znaczy, że macie przestać ze sobą rozmawiać. Czaty i narzędzia takie jak Yammer to dobry sposób, by podzielić się z współpracownikami zdjęciami najbliższych (współmałżonka, dzieci albo domowych pupili) i polecić im ciekawe materiały w Internecie.

3. Zorganizuj wirtualne spotkanie przy stole.

Możecie zjeść wspólnie posiłek bez wychodzenia do restauracji. Umówcie się na wirtualny lunch, kawę albo happy hour. Ustalcie dzień i godzinę, a potem zalogujcie się na audio albo wideokonferencję, biesiadując każdy przy swoim stole.

4. Zaproś znajomych do książkowego klubu dyskusyjnego.

Skoro masz teraz trochę więcej czasu i możesz wreszcie skończyć ciekawą powieść, na którą wcześniej brakowało czasu, zorganizujcie ze znajomymi spotkanie przez komunikator (Zoom, Google Hangout, Skype) poświęcone najnowszym hitom wydawniczym.

5. Znajdź partnera do treningu.

Jeśli bez dodatkowej motywacji nie potrafisz utrzymać treningowej dyscypliny, umów się z kolegą na wirtualną sesję jogi albo trening na rowerze stacjonarnym. A jeśli nie lubisz się pocić w towarzystwie, obsadź kolegę w roli coacha, który na odległość będzie cię dopingował do wysiłku i nie pozwoli na żadne wymówki.

6. Zostań gospodarzem wieczoru gier.

W Internecie znajdziesz mnóstwo gier dla dwójki lub więcej graczy (np. wirtualne Scrabble, Words with Friends).

7. Imprezuj z Netflixem.

Razem z przyjaciółmi możesz spędzić wieczór w trybie Netflix Party, oglądając wspólnie te same filmy, z okienkiem czatu i opcją play-and-pause.