Pracowniku – chroń się!

Pracowniku – chroń się!

Pracowniku – chroń się!

Ubezpieczenie na życie to dzisiaj jeden z najbardziej pożądanych benefitów, jakich oczekujemy od pracodawcy. Niedawna pandemia koronawirusa i jej nieprzewidywalność sprawiła, że zaczęliśmy bardziej zwracać uwagę na swoje zdrowie oraz dbać o jego profilaktykę. Zaczęliśmy też szukać sposobów, jak w razie nagłej choroby czy też zaostrzenia naszych chorób przewlekłych zadbać o siebie i swoich bliskich. Z tego powodu grupowe ubezpieczenia na życie, oferowane przez pracodawcę zaczęły wzbudzać coraz większe zainteresowanie wśród pracowników.

Czym są grupowe ubezpieczenia na życie?

Grupowe ubezpieczenia na życie to ochrona osób zatrudnionych w firmie oraz ich bliskich (małżonków/partnerów lub dorosłych dzieci). Ochrona ubezpieczeniowa działa 24 godziny na dobę zarówno w domu, w pracy jak i podczas urlopu. Podstawowy wariant ubezpieczenia zapewnia ochronę przed nieszczęśliwymi zdarzeniami, nagłym zachorowaniem czy też zaostrzeniem choroby przewlekłej. Ubezpieczenie zapewnia wypłatę pieniędzy w przypadku doznania urazu, wypadku, poważnej choroby. Pieniądze są przydatne na czas rekonwalescencji, a także dzięki możliwości skorzystania z prywatnej opieki medycznej są pomocne w przyspieszeniu procesu zdrowienia. By przystąpić do ubezpieczenia, nie potrzeba żadnych badań wstępnych.

Co zyskujemy?

Grupowe ubezpieczenia na życie zapewniają pracownikowi ochronę na wypadek śmierci, poważnego zachorowania, inwalidztwa i trwałej niezdolności do pracy. W przypadku, gdy dojdzie do zdarzenia objętego ochroną, osoba ubezpieczona lub uposażeni otrzymają z góry określoną kwotę świadczenia. Świadczenie to nie podlega opodatkowaniu. Korzystanie z ochrony grupowej daje nam jeszcze wiele więcej benefitów, w tym m.in. zapewnia dostęp do lekarzy, badań medycznych, transportu do placówek medycznych, rehabilitacji. Nawet jeśli zakład pracy nie finansuje naszego ubezpieczenia w całości, warto w nie zainwestować – polisy grupowe mogą być nawet trzy razy tańsze od tych indywidualnych.

Pakiety specjalne – ponadstandardowe rozwiązania ubezpieczeniowe

Do każdego ubezpieczenia grupowego pracodawca może zaproponować nam dokupienie specjalnego pakietu, który będzie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Jest to wygodne rozwiązanie dla pracodawcy, ponieważ zabezpiecza oczekiwania wszystkich zatrudnionych osób. Oferta może być inna dla każdego pracownika, tak jak każdy może być aktualnie w innej sytuacji życiowej i potrzebować innych rozwiązań. Dodatkowa ochrona może wesprzeć nas na wypadek zachorowania, ale może też ochronić przyszłość naszych najbliższych. Jakie są pakiety specjalne i na wypadek jakich zdarzeń mogą nas zabezpieczyć?

  • Nieszczęśliwy wypadek – który może przydarzyć się wszędzie – w domu, gdy potkniemy się schodząc ze schodów i złamiemy rękę lub nogę, w drodze do pracy, gdy poślizgniemy się na ulicy czy też na wakacjach, gdy upadniemy na śliskiej posadzce przy basenie. A wtedy zwolnienie lekarskie, niekiedy operacja, a po niej często rehabilitacja, mogą opóźnić powrót do pracy. Nieobecność w pracy to także ubytek w naszych finansach – na zwolnieniu lekarskim otrzymujemy przecież 80 proc. wartości naszej wypłaty, a jeśli jesteśmy na samozatrudnieniu, nie zarabiamy w ogóle. W takich sytuacjach odpowiednia polisa zapewni nam dodatkowe pieniądze i możliwości leczenia jak też dostęp do konsultacji  medycznych, badań i rehabilitacji, co może znacząco przyspieszyć powrót do zdrowia i pracy.
  • Poważne choroby, na które liczba zachorowań nieustająco wzrasta. W zależności od stopnia zaawansowania choroby może zdarzyć się tak, że zachorowanie będzie związane z dłuższą nieobecnością w pracy. Dodatkowa polisa na wypadek poważnego zachorowania zapewni nam środki na spokojną rekonwalescencję.
  • Choroby serca – to najpoważniejsze i najczęściej występujące schorzenia. A długa rekonwalescencja niesie ze sobą dodatkowe koszty. Dodatkowy pakiet ubezpieczenia rozszerzony o ochronę serca zapewnia wypłatę środków oraz dostęp do badań i konsultacji lekarskich już w momencie zdiagnozowania takiej choroby. Dodatkowo, osoby ubezpieczone mogą raz w roku bez skierowania wykonać badania diagnostyczne, które pomogą wykryć chorobę na wczesnym etapie.
  • Choroby onkologiczne – w razie diagnozy nowotworu złośliwego lub nowotworu o ograniczonej złośliwości, ubezpieczenie zapewni nie tylko wsparcie finansowe, ale też szereg badań, konsultacji lekarskich czy też dodatkowej pomocy pielęgniarskiej, które są tak istotne podczas terapii onkologicznej. Jak wiemy przy tego typu schorzeniach o szansie na wyleczenie decyduje czas. Dodatkowym benefitem dla osób samotnych jest transport na badania, który w przypadku chorób onkologicznych jest nieocenionym wsparciem.
  • Bezpieczna przyszłość dzieci – o dzieci dbamy wyjątkowo. Pragniemy ich dobra i bezpieczeństwa. Chcemy, by zawsze były zdrowe i szczęśliwe. Jednak dzieci, jak to dzieci – malutkie wulkany energii, które chcą spróbować wszystkiego, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji – a o kontuzję czy poważniejszy uraz nietrudno. Polisa rozszerzona dodatkowo o ochronę dziecka zapewni mu, w razie kontuzji czy choroby wsparcie finansowe i pomoc medyczną – szybki dostęp do badań i lekarzy w razie wypadku lub podejrzenia poważnej choroby, a w przypadku uszczerbku na zdrowiu, środków na rekonwalescencję. Taka polisa daje nam pewność, że w razie choroby nasze dziecko dostanie pomoc najlepszą z możliwych.

Warto także rozważyć zakup polisy na życie i dożycie dziecka, która zapewni mu ochronę i kontynuację ubezpieczenia przez towarzystwo ubezpieczeniowe Unum, gdyby zabrakło jego opiekuna. Polisę mogą nabyć nie tylko rodzice, ale również dziadkowie, rodzeństwo czy inni krewni. Po uzyskaniu pełnoletności pieniądze z polisy „Lepszy Start” (co ważne chronione wcześniej przed inflacją), dziecko może przeznaczyć na dowolny, wybrany przez siebie cel.