Niebanalne walentynki

Niebanalne walentynki

Niebanalne walentynki

Od początku lutego sklepy zasypują nas serduszkowymi ofertami, a media huczą o wyjątkowości tego święta. Walentynki w swojej definicji są świętem zakochanych, a patronem tego święta został św. Walenty. W Europie Święto zakochanych było celebrowane już w średniowieczu, natomiast w Polsce dopiero w latach 90. XX wieku, więc stosunkowo niedawno.

Wiele osób wzbrania się przed świętem, tłumacząc, że jest to tylko pretekst, aby wielkie firmy mogły zarabiać wielkie pieniądze na  mało świadomych konsumentach. Ale bez względu na komercyjne podejście do tego dnia, to zawsze dodatkowa okazja, by zbliżyć się do ukochanej osoby, okazać jej uczucia, uwagę lub spędzić wyjątkowo czas.

Jeżeli chciałbyś sprawić tego dnia radość bliskiej osobie, mamy dla Ciebie kilka propozycji, które nie napędzają konsumpcyjnie tego święta, a pozwolą Wam na niezapomniane chwile tylko dla Was.

Domowe zacisze z planszówką

Niepotrzebne są wielkie gesty i kosztowne prezenty. Uwaga i czas poświęcony tego dnia drugiej osobie, w skupieniu na sobie nawzajem może okazać się strzałem w dziesiątkę.Konflikt można wygrać – ale wtedy ktoś jest pokonany. Jedna strona czuje się dobrze, druga źle.

Możesz postawić na samodzielnie przygotowaną kolację, lub zamówić ulubione danie na romantyczną kolację. Po posiłku rozłóż grę planszową „Znamy się” lub „Gierki małżeńskie”.

To gry testujące wiedzę partnerów o ich relacji. Gra z pewnością pomoże Wam miło spędzić czas i poznać się jeszcze lepiej.

Crazy Golf

To miejsce, gdzie możesz poczuć dziecięcą radość, na chwilę zapomnieć o troskach dnia codziennego i zatracić się na chwile w fascynującej i niełatwej grze! Tory potrafią zaskoczyć, jeżeli dopiszę Ci szczęście będziesz triumfować fantastyczne zwycięstwo. Możesz wybrać różne poziomy trudności toru, a każda ze stacji będzie zaskakiwać Was jeszcze bardziej.

Po udanej grze możecie wybrać się na kolację, lub gorącą czekoladę, która rozgrzeje Was w ten zimowy wieczór.

Kolacja dla dwojga w ciemności

Pozwól, aby Twoje zmysły prowadziły Cię w trakcie romantycznej kolacji dla dwojga. Wyobraź sobie, że otacza Cię zupełna ciemność i jedyne zmysły, jakie pozostają Ci do dyspozycji to smak, węch i dotyk. Możesz rozkoszować się smakami i zapachami potraw przygotowanych przez kucharza i docenić ich wyjątkowość nie widząc jaka potrawa została Ci podana. To moment, w którym żadne bodźce zewnętrzne nie będą Was rozpraszać i możecie cieszyć się wspaniałą rozmową i korzystać z czasu tylko dla Was.

Wystawa sztuki / Nietypowe muzea

Wystawa sztuki to wspaniała okazja do obcowania z artystyczną wizją autorów, ale także otwarcie rozmowy dotyczącej interpretacji utworów. Możesz wybrać wystawę sztuki najbliższą sercu ukochanej osoby, tak aby ten dzień wypełniony był pełnią inspiracji.

Możesz również wybrać jedno z ciekawych muzeów, oferujących niecodzienną wystawę, np. muzeum mydła i brudu, poznańskie muzeum pyry, muzeum guzików, chleba, a może muzeum chirurgii?

To wspaniały pomysł na wspólne spędzenie czasu i możliwość poszerzenia horyzontów!

Łyżwy

Randka często kojarzyć może się z wystawną kolacją, głębokimi spojrzeniami w oczy, a gdyby tak na nogi założyć łyżwy, wejść na tafle lodu i spróbować swoich sił na łyżwach? Pierwsze chwile na lodzie mogą wzbudzić nasze obawy, ale każdy kolejny przejechany metr będzie Waszą dumą i sukcesem. A może okaże się, że to Twój ulubiony zimowy sport?

Po wysiłku polecamy kubek rozgrzewającej herbaty, gorącej czekolady, lub jeżeli lubicie grzanego wina.

Jeżeli wrócicie do domu zmarznięci będzie to wspaniała okazja do spędzenia wieczoru pod kocem w swoich objęciach.

Oczywiście miłość warto okazywać sobie codziennie, niezależnie od święta, ale też każda okazja jest dobra, by wyjść poza dotychczasowe sposoby celebrowania łączącego Was uczucia.