Najlepsze gry planszowe na wspólny czas

Najlepsze gry planszowe na wspólny czas

Najlepsze gry planszowe na wspólny czas

W świecie wypełnionym smartfonami, konsolami do gier oraz nowymi technologiami, bywamy zmęczeni bodźcami i sfrustrowani cyfrowymi pułapkami. Jak aktywnie spędzać czas, wykorzystując analogowe sposoby, dobrze się bawiąc, będąc z najbliższymi? Polecamy zagrać w gry planszowe, które przeniosą Was do krainy wyobraźni, szalonych przygód i wyzwań!

Wsiąść do pociągu

Gra planszowa, która przeniesie Cię w najwspanialsze zakątki świata. Dostępna w wielu wersjach, co pozwoli nigdy nie znudzić się historią i poznawać wiele nowych obszarów i terenów. Gra jest piękną podróżą pociągiem, co nie znaczy, że możemy rozsiąść się wygodnie i podziwiać widoki. Musimy myśleć strategicznie! Twoim zadaniem w grze jest stworzenie jak największej ilości nieprzerwanych tras kolejowych. Ten, któremu to się uda, wygrywa!

Znamy się

Czy wiesz jaką największą fobię ma Twój partner? A może zapamiętałaś jaką pracę wykonywał, jako pierwszą w życiu? Mamy dla Ciebie idealną propozycję gry planszowej! W tę grę możecie zagrać sami w domowym zaciszu, lub na spotkaniu w gronie zaprzyjaźnionych par. Wygrywa para, która zna się najlepiej! Pytania potrafią zaskoczyć, a ilustracje wykonane przez Andrzeja Mleczko rozbawić do łez. Gra polega na wylosowaniu jednej z czterech kategorii: „znamy się”, „psychotest”, „co wybierasz?”, „skojarzenia”. W każdej kategorii czekają na Ciebie wyzwania, które odpowiedzą na pytanie jak dobrze się znacie! Gra przepełniona jest śmiechem i dobrą zabawą, choć czasem zdarzają się wymowne spojrzenia i chwilę ciszy. Ale nie przejmujcie się! Gra pozwala lepiej się poznać i to w niej najpiękniejsze!

ĄĘ

Jaki błąd językowy wypowiadany w Twoim towarzystwie doprowadza Cię do białej gorączki? A może na niektóre przestałeś już zwracać uwagę? Ta gra pozwoli na poprawę języka mówionego w Twoim towarzystwie bez konieczności niezręcznego poprawiania najbliższych (nie polecamy tego robić).
Gra dla miłośników języka polskiego. Plansza to klasa w szkole, a pytania dotyczą wszystkiego związanego z językiem polskim. Gwarantujemy wspaniałą zabawę, która będzie z pewnością bardzo pouczająca!

Dixit

Jeżeli chcesz przenieść się do magicznej krainy wyobraźni to ta gra sprawdzi się idealnie. Piękne rysunki, do których musisz wymyślić hasło przewodnie, a osoby grające z Tobą ze swojej talii muszą wybrać to pasujące najlepiej do Twojego opisu. A potem przychodzi czas wyboru! Czasem runda przedłuża się, bo nie możecie się zdecydować, który obrazek lepiej ilustruje zadane hasło. Gra dostępna z dodatkowymi taliami kart, dzięki którym poszerzycie horyzonty własnej wyobraźni.

Eksplodujące Kotki

Po tej grze wszystkiego możesz się spodziewać, czasem nawet najlepsza taktyka nie wygra z atakiem eksplodującego kotka! Karciana gra, w której w każdej turze pobierasz kartę, aż nie wybuchniesz. Im dłużej gra trwa, tym większe prawdopodobieństwo niezapowiedzianej eksplozji. Gwarantujemy wybuchowe emocje, ale też wiele radości i uśmiechu!


Dylematy

W trakcie tej gry może dojść do wielu spięć i nieporozumień, tak właściwie to ta gra na tym polega! Mamy kilka kategorii dylematów, te najprostsze mogą co najwyżej wywołać niegroźną dyskusję, te z wyższych poziomów są zagrożone rzucaniem gromów spojrzeń i słowami ostrymi jak brzytwa. Jak sam producent ostrzega, rozgrywka może być zagrożona utratą przyjaciół. My polecamy Wam dyskusję, która nie zakończy Waszych znajomości, a jedynie da szansę na poszerzanie horyzontów myślenia.


7 Cudów Świata: Architekci

7 Cudów Świata to tak popularna gra, że doczekała się ponad miliona sprzedanych egzemplarzy, a my zachęcamy Was do wersji „Architekci”, gdzie w gronie nawet najmłodszych przeniesiecie się do czasów starożytnych, by wspólnie budować piramidy, wiszący ogrody, czy posąg Rodosa. Kto pierwszy ukończy budowlę, ten wygrywa, a po drodze możecie nabywać cenne umiejętności 😉

Mamy nadzieję, że nasz subiektywny przegląd gier przypadnie Wam do gustu i przy najbliższej okazji wyłączycie wszystkie cyfrowe urządzenia, by spędzić wspaniały czas w gronie najbliższych!