Aromatyczna woń jesieni

Aromatyczna woń jesieni

Aromatyczna woń jesieni

Jesień to wyjątkowy czas, dni stają się coraz krótsze i chłodniejsze. Poranki otulają nostalgiczną mgłą, a wieczory dużo chętniej spędzamy z kubkiem herbaty, pod kocem z ukochaną książką. Wieczorem blask świec rozświetla sypialnię, tworząc niepowtarzalną atmosferę. Producenci prześcigają się w oryginalnych i pięknych zapachach świec. Jakie świece wybrać aby nasz dom wypełnił się wyjątkowym zapachem i dodatkowo przynosił korzyści dla naszego zdrowia?

Aromaterapia  

Aromaterapia to w uproszczeniu terapia zapachem, w której wykorzystuje się olejkieteryczne dla poprawy samopoczucia, zmniejszenia odczuwania stresu, a nawet zwalczania bólu. Jak wykorzystać możliwości olejków?

Naturalne olejki eteryczne pozyskiwane są ze świeżych lub suszonych części roślin i mają niesamowite właściwości.

  • Olejek lawendowy dodany do kąpieli ukoi nerwy, a także może wspierać kobiety w trakcie trudnych i bolesnych miesiączek.
  • Olejki z cytrusów pomogą nabrać energii i nie pozwolą poddać się jesiennej słocie.
  • Olejek z drzewa herbacianego wesprze odporność i ułatwi walkę z przeziębieniem.   
  • Olejek różany złagodzi objawy migreny.
  • Olejek cedrowy wpływa pozytywnie na koncentrację i pracę mózgu.
  • Olejek pomarańczowy obniża napięcie mięśniowe i koi nerwy.

W jaki sposób korzystać z olejków eterycznych?

Możesz rozpocząć od ciepłej kąpieli z kilkoma kroplami olejku, tutaj polecamy olejek pomarańczowy wpływający pozytywnie na napięcie mięśniowe co pozwoli na prawdziwy i zdrowy relaks.

W trakcie pracy polecamy kominek zapachowy wypełniony olejkiem cydrowym.

Dla osób borykających się z problemami ze snem polecamy kilka kropel olejku lawendowego zakroplonego w pościeli.

Woski sojowe

Wosk sojowy różni się od wosku parafinowego tym, że nie zawiera rakotwórczych substancji wydzielanych w trakcie spalania. Świece z woskiem sojowym aromatyzowane olejkami eterycznymi są nie tylko wygodnym, ale i zdrowym wyborem. Dodatkowo świece sojowe palą się 50% dłużej niż woski z parafiny.

Zrób to sam

Świece z wosku sojowego możemy wykonać sami w domowym zaciszu. Wystarczy nam słoiczek, wosk sojowy, knot – tutaj możemy wybrać klasyczny knot materiałowy, lub knot drewniany, który będzie cudownie iskrzył wraz z dźwiękiem palonego drewna, do tego ulubiony olejek eteryczny.

Do wykonania świecy będziemy potrzebować jeszcze wagę  i termometr kuchenny, a także rondelek do rozgrzania wosku.

Wszystkie potrzebne rzeczy możemy dostać w popularnym serwisie aukcyjnym, lub na stronach internetowych poświęconych świecom.

Na początku należy przygotować i wyparzyć słoiczek, zamocować knot a w garnuszku rozgrzać wosk – pamiętaj sprawdź na opakowaniu wosku temperaturę rozgrzewania wosku, aby za bardzo go nie rozgrzać.

Do wosku dodaj olejek eteryczny i wlej wosk do słoiczka. Aby świeca wyglądała jeszcze bardziej wyjątkowo do słoiczka możesz dodać zasuszone kwiaty lub suszone cytrusy.

Samodzielnie wykonana świeca nie tylko wypełni pięknym zapachem nasze pomieszczenia, ale także świetnie sprawdzi się na prezent.  

Jesień nie musi być szara i nudna, warto urozmaicić ją pięknymi zapachami!