Aplikacją w „back to work blues”

Aplikacją w „back to work blues”

Aplikacją w „back to work blues”

Wakacje to odpoczynek nie tylko od pracy, ale i rutyny, nawyków i porządku dnia. Nic dziwnego, że po powrocie z urlopu, trudno jest na nowo wejść na wcześniejsze tory. Na szczęście można sobie pomóc i powrót do pracy po słonecznych chwilach wcale nie musi być bolesnym doświadczeniem! Podpowiadamy, są na to aplikacje, które gładko i „bezboleśnie” pomogą nam wejście w tryb działania.

Według badaczy z University College w Londynie, średni czas wykształcenia nowego nawyku to 66 dni. Jak w nim wytrwać? Jednym ze sposobów, jest użycie aplikacji śledzących nawyki. Poniżej zestawienie wybranych:

Way of Life (iOS and Android)

To narzędzie do śledzenia nawyków, które pozwala śledzić trendy w naszym zachowaniu. Stoi za nią amerykańska placówka naukowa  Duke’s Behavioral Economics Lab i Dan Ariely, znany profesor psychologii i ekonomii behawioralnej. Dzięki tym informacjom możemy opracować plan działania, aby wykształcić dobre nawyki. Ta aplikacja jest szczególnie przydatna dla tych, którzy są bardzo zajęci. Platforma chwali się, że możemy „zainwestować mniej niż minutę dziennie, aby śledzić, identyfikować i zmieniać swoje nawyki”.

HabitBull (iOS i Android)

Weź byka… tzn. życie za rogi. HabitBull to aplikacja, która jest przydatna prawie dla każdego, a zwłaszcza dla tych, którzy chcą, aby śledzenie nawyków było zabawne lub pełne wyzwań. Możemy konkurować ze sobą, budując długie pasma sukcesów. HabitBull zawiera również inspirujące obrazy i cytaty, które pomogą nam utrzymać właściwą drogę. Wizualnie jest prosta niczym kalendarz Google. Twórcy zachęcają: „Łatwo przełam złe nawyki, takie jak palenie, picie lub obgryzanie paznokci, lub buduj pozytywne nawyki, takie jak fitness, medytacja lub czytanie”.

W wersji bezpłatnej możesz śledzić tylko 5 nawyków – w myśl zasady, że „czasem mniej znaczy lepiej”.

StickK (iOS i Android)

Co jeśli tylko ekonomia nas motywuje? Człowiek już wszystko wymyślił. StickK to darmowa platforma do wyznaczania celów stworzona przez ekonomistów behawioralnych z Uniwersytetu Yale. W przeciwieństwie do innych podobnych platform, to metodologia jest specjalnie skonstruowana, aby pomóc jednostkom, grupom i firmom wykorzystać siłę zachęt i odpowiedzialności. Nie tylko zobowiązujemy się, by osiągnąć cel w określonym czasie, ale również możemy postawić na to pieniądze. Jeśli nam się nie uda, mogą trafić na przykład do naszych przyjaciół, wybranej organizacji charytatywnej lub na rozwój aplikacji.

Trello (iOS i Android)

To aplikacja do śledzenia celów, ale z wieloma innymi funkcjami. Umożliwia tworzenie kokpitów, pomaga w porządkowaniu zadań, planowaniu, organizacji pracy, tworzeniu list i pracy nad projektami. To taka wirtualna tablica korkowa, nie tylko dla nas ale i dla małego zespołu. Program również jest dostępny w języku polskim. Trello jest bardzo prosta i intuicyjna w obsłudze. Ale co ważniejsze: Trello dokonała integracji ze specjalnym dodatkiem wzmacniającym: Habit Tracker, który jest stworzony do śledzenia nawyków. Pomaga uporządkować poranny rytuał lub codzienną rutynę, jeśli korzystamy z systemu „dziennik punktów” . Platforma jest dostępna w sieci i na urządzeniach mobilnych.

Goal Meter (Android)

To gratka dla każdego estetyka, wzrokowcy i miłośnika pięknych ilustracji. Goal Meter na urządzenie Android przypomina wyglądem obrazki dla dzieci. Jednak w środku to poważna aplikacja do zmiany nawyków. A pulpit użytkownika możemy wizualnie dostosować do konkretnych celów. Bajka! Aplikacja pomaga w wyrobieniu nawyków z zakresu nauki, finansów czy eliminacji niezdrowych przyzwyczajeń.

Too Good To Go (iOS i Android)

Skutki zmian klimatu sprawiają, że wielu z nas zastanawia się, co możemy zrobić, aby prowadzić bardziej zrównoważone życie. Jak zawsze technologia daje nam różne możliwości. Aplikacja „Too Good To Go” pomaga oszczędzać żywność z bliską datą ważności ze sklepów i restauracji. Użytkownicy mogą „ratować posiłki”, kupując je w atrakcyjnej cenie za pomocą aplikacji. Dzięki aplikacjom typu „Too Good To Go” jedzenie, które miało potencjalnie wylądować w koszu na śmieci, zyskuje nowe dom i „szczęśliwy” żołądek.

W takim razie pytanie na dziś: Od którego nawyku zaczynamy?


Bibliografia:

https://hey.space/blog/best-goal-tracking-apps-to-help-you-keep-up-with

https://www.scientificamerican.com/article/need-more-self-control-try-a-simple-ritual/

https://www.lifehack.org/668261/best-habit-tracking-apps

https://time.com/5621109/best-habit-tracking-apps/