Jak podwoić swoją produktywność i zyski – kilka lekcji ze spotkania z Brianem Tracy

Jak podwoić swoją produktywność i zyski – kilka lekcji ze spotkania z Brianem Tracy

Jak podwoić swoją produktywność i zyski – kilka lekcji ze spotkania z Brianem Tracy

Większość z nas powtarza pewne czynności niezmienne, wstaje o stałej porze, zaczyna i kończy pracę o stałej porze. Jeśli chcemy zmaksymalizować nasze wyniki powinniśmy pracować więcej, robiąc rzeczy, które są naprawdę ważne i jednocześnie nie skupiać się na tym, co nie jest istotne, ponieważ każdego dnia mamy ograniczoną ilość czasu i energii. Jak zatem wybrać spośród natłoku zadań i spraw to, co faktycznie zwiększy naszą wartość? Oto garść inspiracji od Brina Tracy.

1. Twój czas

Kiedy zaczynasz dzień powinieneś przede wszystkim skoncentrować się na ustaleniu priorytetów, a następnie rozpocząć od najważniejszego zadania i wykonywania go aż do końca. Nie rozpraszaj się niczym innym, nawet jeśli Twoja lista zadań jest długa. Krok po kroku realizuj ważne rzeczy.

2. Twoje nastawienie

Jeśli pracujesz w sprzedaży, a Twoje dochody zależą od ilości sprzedanych usług to dobra wiadomość jest taka, że jesteś w stanie podwoić albo nawet potroić swoje zyski. Popracuj trochę ciężej lub trochę dłużej, a przyniesie to niekwestionowalne efekty biznesowe. Zadaj sobie pytanie, czy jest coś, co mógłbym rozbić dziś więcej lub lepiej, by osiągnąć zamierzone rezultaty.

3. Twoja oferta

Jeżeli chcesz zwiększyć swoje dochody, musisz zwiększyć wartość swojej sprzedaży. Udoskonalaj swoje produkty i rób to lepiej niż Twoja konkurencja. Pamiętaj, że klient kupuje tylko na podstawie swoich potrzeb i sięga po te produkty, które jemu odpowiadają. Zastanów się, co ma największą wartość w Twojej ofercie i czego tak naprawdę szukają Twoi klienci.

4. Twoje wybory

W biznesie kluczowe jest tworzenie list rzeczy do wykonania. Pamiętaj, aby robić tylko te rzeczy, które przekładają się realnie na Twój zysk. Nie koncentruj się na czymś, co nie ma wpływu na Twój cel, niepotrzebnie stracisz energię i czas, nie powiększając swoich dochodów. Bądź wierny swojemu celowi i podążaj drogą, którą obrałeś.

5. Twój rozwój

Pamiętaj, że musisz wprowadzić odpowiednie mierniki swoje pracy, tak abyś wiedział, kiedy zadania wykonujesz dobrze, a które są do poprawy. Nieustannie się rozwijaj i bądź lepszy od siebie samego z dnia poprzedniego. Nie zatrzymuj się i czerp z własnych doświadczeń jak najwięcej wiedzy.

Nikt nie zapłaci nam za samą pracę, liczy się jej efekt. Im szybciej wykonasz więcej zadań, tym więcej zarobisz. Pamiętaj, że wszystko, co robisz przynosi mniejsze bądź większe efekty. To Ty wybierasz, jakie rezultaty chcesz osiągnąć. Skupiaj się na jednej rzeczy w jednym momencie. Dzięki temu pozostaniesz skoncentrowany i szybciej osiągniesz swój cel.